Istnieje na świecie szereg tematów, których nie porusza się w towarzystwie. To tematy wstydliwe, kłopotliwe – jednak takie, z którymi każdy z nas zmaga się na co dzień. Pomysł na te publikację powstał w mojej głowie kilka tygodni temu, kiedy dotarło do mnie, jak bardzo marketerzy nauczyli się być sprytni.

Okazuje się, że nawet jeden z najbardziej wstydliwych tematów, jakim jest wizyta w toalecie, może być inspiracją do tworzenia absolutnie genialnych kampanii video. Dziś chce Wam pokazać przykłady czterech marek, które niszczą mi system swoją kreatywnością i bawią do łez. No to lecimy:

PooPourri

Wyobraźcie sobie produkt, który sprawi, że nawet w najbardziej niekomfortowych warunkach, możecie skorzystać z toalety i nie martwić się o brzydki zapach po wszystkim. Myślicie sobie teraz? „Whaaat?” – i nie dziwie Wam się. Jeśli jednak dłużej pomyśleć nad tym pomysłem, jest po prostu zabójczy! Nie będę spoilować i wrzucam pierwsze video, które do dziś obejrzało już ponad 34 mln osób. Na deser dokładam najnowszą produkcję PooPourri!

La Trefle – Emma

Jeśli nic Wam nie mówi kampania video o nazwie „Emma” już nic więcej nie piszę, po prostu oglądajcie!

Pampers – Baby Poo Face

Jeśli uważacie, że dzieci są urocze kiedy się śmieją, nie wiecie jeszcze jakie miny mogą robić kiedy załatwiają poważniejsze sprawy. Pampers zrealizował kampanie, które śmieszy a jednocześnie urzeka, a to nie jest takie proste!

SquattyPotty

Na koniec mój faworyt! Produkt tak absurdalny, że musiał być hitem. Jako fanka programu „Shark Tank”, w którym sześciu biznesmenów inwestuje w firmy w USA, widziałam moment, w którym ten biznes przestał być żartem a stał się potęgą. Kampania video SquattyPotty to kwintesencja zabawy humorem, mocnego storytellingu i tak silnego przekazu, że obok tego filmu nie da się przejść obojętnie.

promuj artykuł