Ależ to był miesiąc kochani! Miałam ogromną frajdę zestawiając ostatnią w tym roku listę najlepszych kampanii video marketingowych.

Mogłoby się wydawać, że grudzień to przede wszystkim miesiąc kampanii świątecznych. O tych bożonarodzeniowych mowa już była w poprzednim zestawieniu. Przygotowując dla Was zestawienie za ostatni miesiąc tego roku byłam niesamowicie zaskoczona faktem, iż tak wiele w grudniu było naprawdę dobrych kampanii video nie nawiązujących do świąt. Szczerze mówiąc bałam się, że nie uda mi się skompletować dziesięciu, a musiałam z zestawienia usuwać reklamy by zamknąć listę.

Rok 2016 kończymy z przytupem. Trzymajcie kciuki by udało mi się stworzyć zestawienie podsumowujące cały rok. Tymczasem miłego oglądania!

10. Volkswagen up!: The Parcel Locker

Jak duża przesyłkę można zamówić do paczkomatu? Jak się okazuje – nawet samochód.

9. Holiday Hypnosis | Holidays with Walmart feat. Chris Jones

Oglądając te reklamę nasunęły mi się skojarzenia z insightami wykorzystywanymi przez Dove. Dorośli nie potrafią się cieszyć świętami. Zapomnieli co to prawdziwa niepohamowana radość. Walmart postanowił im przypomnieć.

8. EasyJet – My First Flight

Pamiętacie swój pierwszy lot samolotem? To ogromne przeżycie dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. EasyJet uknuł nie lada plan i postanowił wsadzić do jednego samolotu dzieci, które nigdy nie były w powietrzu. Musicie zobaczyć ich reakcje!

7. New Years commercial for Geocell – WINDFOR’S

Ciesząc się ważnymi wydarzeniami w naszym życiu zapominamy, że czasem dla kilku dni radości, potrafimy wyrządzić krzywdę na lata. Wyjątkowa kampania społeczna!

6. Our way to say goodbye – Thank you, Audi.

3,5 miliona wyświetleń filmu w 2 tygodnie? Legenda żegna legendę.

5. iPhone 7 – Romeo and Juliet – Apple

Kocham Apple za prostotę, również tą w przekazie marketingowym.

4. Vhi Healthcare – Sinead & Ken’s story

Jeden z najlepszych testymoniali jaki widziałam kiedykolwiek. Łapie za gardło od pierwszych sekund.

3. AirBaltic – The first ever ballet performed by an airplane!

Nie kumam jak ten film nie stał się jeszcze viralem worldwide! Dialogi między pilotem a choreografem są rozbrajające!

2. Evan

Znajoma podesłała mi tę kampanię kilkanaście dni temu. Oniemiałam z wrażenia. Następnego dnia puściłam ją na szkoleniu. To niemal pewniak w moim zestawieniu rocznym.

1. Kodak – Understanding

Nakręcony na taśmie 35 mm film zrealizowany przez Kodak, markę niemal zapomnianą jest małym dziełem sztuki. Bez cienia wątpliwości będę do tej kampanii wracać dziesiątki razy.

Jeśli ciekawią Cię najlepsze kampanie video marketingowe – zobacz także zestawienie Top 10 listopada i  Top 10 października!

promuj artykuł