Październik obfitował w kapitalne kampanie video oparte na storytellingu. Przyznam, że w tym miesiącu nie miałam w czym przebierać, jednak perełki jakie udało mi się znaleźć są jedyne w swoim rodzaju.

Na podium znalazła się kampania marki, która sprawiła, że oglądałam jej realizacje na kanale YouTube przez niemal 1,5 godziny (bez przerwy).

10. „Carl’s Story” – Memorial Sloan Kettering

Przyznam, że tak dobrej historii nie widziałam od miesięcy. Jej najważniejszy walor to bardzo ludzkie podejście do tematu leczenia i relacji pacjent-lekarz oraz obsługa szpitala. Ta historia po prostu daje nadziei.

9. „Everyday Hero” – Philips

Marka Philips w przewrotny sposób wykorzystuje postać bohatera znanego niemal każdemu. Zakończenie tej reklamy zaskakuje i rozczula.

8. „Life by You” – Google

Kiedy Google wypuszcza swój nowy telefon, kampania nie może być sztampowa. I dokładnie tak jest tym razem.

7. „Jody & Levi” – IAMS™

O przyjaźni między psem a człowiekiem opowiedziano już niejedną historię. Ta jest jednak naprawdę wyjątkowa.

6. „Get Closer” – Bose QuietComfort 35 Headphones

Kiedy trafiłam na tą reklamę, obejrzałam ją chyba 20 razy. Pomijając, że sam koncept kreatywny jest naprawdę sprytny, realizacja tego materiału video zapiera dech w piersi. Nie za sprawą zdjęć, a faktu, iż producentom tej reklamy udało się opustoszyć najważniejsze komunikacyjnie miejsca w stolicy Anglii. Efekt, piorunujący!!

5. „#thebestplanet” – S7 Airlines

Ludzie, którzy wrócili z kosmosu twierdzą, że już nigdy nie będą patrzyli na naszą planetę i życie tak jak do czasu wylotu w przestrzeń kosmiczną. O tym jak linie lotnicze patrzą na świat i swoje usługi z dystansu, opowiada S7 Airlines. Tę kampanię pokazywałam podczas tegorocznej Konferencji Marketing Progress.

4. „ABC of Death” – Filmakademie Baden-Württemberg

To jest reklama o Volvo, nie wyprodukowana przez Volvo. Kiedy udostępniłam ją na swoim Facebooku oznaczając Volvo Cars, po jakimś czasie marka odezwała się do mnie by przypomnieć mi, że nie jest autorem tej reklamy. Szkoda, że aż tak się odżegnują od tej produkcji bo jest urocza. Reklama, którą udostępniałam na FB ma dziś niemal pół miliona obejrzeń. Na YouTubie obejrzenia sięgają ponad 330 tys. odtworzeni. Dlatego wybaczcie mi, iż mimo, że nie jest to reklama Volvo, podzielę się nią z Wami w tym zestawieniu.

volvo-cars

3. „Touch keeps you alive” – Sanex

Słyszeliście kiedyś o takich przypadkach kiedy przytulanie „skóra do skóry”  niemowląt ratowało im życie? O tym i nie tylko tym cudzie życie spowodowany dotykiem jest najnowsza kampania Sanex. Zakochałam się!

2. „How to Poop at a Party” – Poo~~Pourri

Spray do… toalety, który uwalnia kobiety przed momentem zażenowania po tzw. „dwójce” powraca! Nowa kampania Poo~~Pourri na YouTube jest nie tylko śmieszna ale i interaktywna. W niespełna miesiąc tę reklamę odtworzono ponad 7,5 miliona razy! (Zobacz poprzednią kampanię marki Poo~~Pourri)

1. „Chasing Light” – YETI

Mam nowy love brand, jest nim marka YETI. Ci dopiero potrafią opowiadać historie. Trafiłam na ten dokument przez przypadek, a potem obejrzałam niemal wszystkie dokumenty marki na ich kanale YouTube. YETI to przykład firmy, która fenomenalnie wykorzystuje formę komunikacji jaką jest video w budowaniu zaangażowania. Mimo, iż materiał ma ponad 7 minut, każda sekunda jest warta waszego czasu!

Zobacz także zestawienie Top 10 września oraz Top 10 sierpnia 2016!

promuj artykuł