Miesiąc sierpień obfitował w fenomenalne kampanie video marketingowe. Postanowiłam zebrać dla Was te najciekawsze i w ten sposób powstaje nowy cykl na moim blogu czyli zestawienia Video marketing Top 10. Każdego kolejnego miesiąca będę przedstawiała Wam dziesięć najnowszych kampanii video, które zasługują wyróżnienie.

Nie byłabym sobą gdyby poniższe zestawienie nie zostało przeze mnie ocenione, dlatego kampanie zostały ułożone w formie rankingu. Have fun!

10. Wind – „Con i tuoi occhi”

To jednocześnie zabawne i przekorne kiedy sieć telefonii komórkowych próbuje zwrócić uwagę widza na momenty w życiu kiedy w ich życiu dzieje się coś tak wyjątkowego, że nie warto jest skupiać się na uwiecznianiu takiej chwili. Trzeba ją przeżywać.

9. Nike – „Unlimited fight”

Nike dokłada cegiełkę do komunikacji femvertisingowej. Kampania bardzo nawiązuje do takich klasyków jak Always „Like a Girl”.

8. „Wild Turkey Bourbon: Matthew McConaughey Short Film”

Kiedy Matthew McConaughey staje się dyrektorem kreatywnym marki Wild Turkey to wiedz, że coś się dzieje. A jak lepiej opowiedzieć o takiej współpracy, jak nie w ten sposób?

7. „Samsung Note 7: Busy, busy, busy”

To mogła być kolejna nudna reklama telefonu… Tak się jednak nie stało. Komentarze pod tym video nie pozostawiają złudzeń. Ludzie oglądają tę reklamę z uwagi na mistrza – Christophera Waltza. Cóż za spektakl.

6. „The world’s biggest ashole”

To przykład na to jak można pokazać trudny temat, w bardzo przystępny sposób.

5. KENZO World – The new fragrance

To jest bezwątpienia jedna z najbardziej viralowych kampanii ostatnich kilku dni. Marka Kenzo realizuje klip, który wyreżyserował Spike Jonze, a główną rolę zagrała w nim młoda aktorka Margaret Qualley, którą kojarzyć możecie z serialu The Leftovers (Pozostawieni).

4. Hansaplast – „Turning Tears Into Smiles”

O tej kampanii w Polsce jest cicho, a szkoda bo nie można jej odmówić wyjątkowości i elementu „wow”. Dla mnie to szkoleniowy przykład na to jak, pokazać bardzo trywialny produkt w zupełnie nieszablonowy sposób i kupić tym samym serca klientów.

3. FiberFix – „Redneck Drives a Duct Tape Car off a Cliff!”

Harmon Brothers, twórcy Squatty Potty i Poo~Pourri wracają w najlepszym stylu. W trakcie tej reklamy nazwa produktu pada 28 razy. To jedna z najlepszych kampanii prosto z USA w tym roku!

2. Orange – „Światło”

Krzysztof Gonciarz stał się marką samą w sobie. Jego kampanie w mariażu z markami są po prostu kapitalne. Po współpracy z Intel, nastał czas na realizację dla Orange. Cokolwiek nie powiemy o warstwie merytorycznej i technicznej, ta produkcja łamie wiele standardów.

1. IKEA – „Eksperyment społeczny”

Trudno mi sobie przypomnieć kiedy byłam tak bardzo zachwycona jakąkolwiek realizacją polskiej marki tak bardzo jak najnowszą kampanią marki Ikea. Prosta acz niebanalna i autentyczna historia, z którą utożsamić może się każdy. A w tle marka…. Absolutne mistrzostwo świata!!

promuj artykuł