Rok 2017 zaczynamy od mocnego zestawienia 10 najlepszych kampanii video marketingowych miesiąca stycznia. Na najnowszej liście znajdziecie takie marki jak: Volvo, Adidas, Xerox, Reebok, JetBlue czy Samsung Polska. Jak zawsze życzę Wam miłego oglądania!

10. JetBlue – Change at Jamaica

JetBlue postanowiło zrobić nie lada niespodziankę mieszkańcom Nowego Jorku podróżującym metrem do stacji Jamaica Station. Ja bym się nie obraziła za taki prezent w środku zimy.

9. GE – You Can’t Unring a Bell’ – Unimpossible Missions

General Electric ruszył z nową serią filmów pt. „Unimpossible Mission”. Gorąco polecam Wam wszystkie filmy na tej playliście (tu link aktywny do niej).

8. Reebok – Hands (Be More Human)

Dłonie stały się motywem przewodnim nowej kampanii marki Reebok.

7. Dollar Shave Club – Cheap Dealership

Pamiętacie pierwszą kampanię tej kiedyś niewielkiej firmy, która dziś należy do koncernu Unilever? Ta firma dalej fenomenalnie bawi się formatami skrojonymi wprost na YouTube!

6. Budweiser 2017 – Born The Hard Way

Reklamy na Super Bowl 2017 zaczynają się już pojawiać. To jeden z pierwszych i lepszych przykładów. Budweiser w tym roku postawił na opowiadanie historii.

5. Adidas – ORIGINAL is never finished

W niewiele ponad 2 tygodnie tę reklamę wyświetlono na YouTube prawie 10 milionów razy. To z pewnością kreacja, która wyróżnia się na tle większości kampanii marek. Jak pisze sama marka: “Original is Never Finished film explores this idea that driving culture forward can recreate the idea of what is truly original.”

4. Xerox & Brother Dominic – Together They Set the Page Free

Dawno się tak nie śmiałam, jak oglądając tę reklamę. Dodatkowy komentarz zbędny.

3. Samsung Polska – STUDIO KONESERA odc. 3: Jarosław Boberek

Samsung Polska zrealizował nowy cykl o nazwie „Studio Konesera”, którego gośćmi zostali Grzegorz Krychowiak, Adam Woronowicz i mój ulubiony gość Jarosław Boberek. Ja mimo zarzutów o mocne wzorowanie się formatem Between Two Ferns, jestem tą realizacją Samsunga zachwycona. Jest to jedna z najświeższych kampanii na polskiej scenie marketingowej od bardzo dawna. Musze też pochwalić agencję VML za odpowiednie formatowanie filmu dostosowane do mediów, w których jest emitowany.

2. Volvo – The Get Away Car

Jeśli obserwujecie mnie na Facebooku to pewnie czytaliście już moje zachwyty tą kampanią. Co ciekawe, ktokolwiek jej nie ogląda widzi w niej coś ważnego dla siebie – co dla mnie jest dowodem na to, że kampania ociera się o geniusz. Narratorem w reklamie jest Alan Watts, brytyjski filozof i pisarz. Mimo, iż przemówienie, które słyszymy ma 50-lat, wydaje się być tak bardzo aktualne w 2017 roku.

1. Booking.com – One Mission

Obejrzałam to video raz, a potem drugi i trzeci… i jestem pewna, że to mamy do czynienia z jednym z najlepszych przykładów kampanii video marketingowych opartych na User Generated Content w historii marketingu. Ten przykład będzie mi towarzyszył przez najbliższe miesiące podczas szkoleń i konferencji.

Zobacz także najlepsze kampanie 2016 roku oraz zestawienie top 10 najlepszych kampanii video marketingowych grudnia 2016.

 

 

 

promuj artykuł