Wasze entuzjastyczne reakcje przekonały mnie, że pomysł na nowy cykl na blogu był pomysłem trafionym. Pisaliście komentarze, wiadomości do mnie co bardzo mnie cieszy.

Dziś przedstawiam Wam zestawienie dziesięciu najlepszych w mojej ocenie kampanii video marketingowych, które pojawiły się we wrześniu tego roku online. Dodam tylko, że w zestawieniu nie znajdziecie viralowego hitu „Audi – The Comeback” (T-Rex) gdyż zupełnie ta reklama do mnie nie przemawia :) No to lecimy!

 

10. Art Institute of Chicago Van Gogh BnB Clios

W jednym z amerykańskich muzeów zrealizowano wyjątkowy i błyskotliwy projekt, który swoimi efektami przerósł najśmielsze oczekiwania nie tylko pomysłodawców.

9. Chevrolet – „Celebrate the Camaro 50th Anniversary – Camaro Is Art”

Chevrolet Camaro, kultowy samochód obchodził niedawno swoje 50te urodziny. Twórcy tej kampanii pokazali jak ten samochód zmieniał się na przestrzeni lat.

8. Burger King – „World Literacy Month”

Nigdy nie podejrzewałabym markę produkującą śmieciowe jedzenie o tak fajny pomysł na kampanie zwracającą uwagę na ogromny globalny problem.

7. Chicco – “Performance Review” | Never Stop Growing

„Performance Review” to kampania dojrzała i prawdziwa. Niemal każda kobieta, która wyłącza się z życia zawodowego by urodzić dziecko ma poczucie, że kiedy wraca do pracy nie daje sobie rady tak jakby tego chciała. Okazuje się jednak, że to tylko złudzenie.

6. H&M – „The Road Trip featuring David Beckham and Kevin Hart”

To już nie jest klasyczna reklama, to film krótkometrażowy. Nie chcę sobie wyobrażać budżetu tej produkcji ale bawiłam się przednio.

5. Audi – „Duel”

To kolejna potężna produkcja oparta o storytelling w wersji od tyłu, co dodaje całej historii charakteru. To jedna z najlepszych reklam Audi od dawna.

4. Ikea – „Every Other Week”

Czysta magia insightu konsumenckiego ubrana w jednominutowy majstersztyk.

3. Scania – Clock

Volvo Trucks kopnęło swoją konkurencję prosto w jaja realizując kilka naprawdę świetnych kampanii w ostatnich latach. Konkurencja się obudziła i… daje czadu!

2. EuroMillions – „Do you belive in faith?”

Każdy z nas wyobrażał sobie co by zrobił gdyby wygrał w totolotka. Nie zdarzyło mi się jednak obejrzeć nigdy kampanii, która opowiada taką historię. A do tego z taką gracją!

1. Dove – „Real Beauty Beats”

Zrobili to! Zrobili to znowu! Po jednej z najpopularniejszych kampanii video na świecie czyli „Dove Real Beauty Sketches” myślałam, że to się nie zdarzy, że marka Dove tak mnie znowu poruszy. A jednak. Od dziś moim największym marzeniem w życiu będzie możliwość pracy przy projekcie video dla marki Dove. Marzyć trzeba!

Jeśli chcesz zobaczyć zestawienie najlepszych 10 kampanii video września 2016 roku kliknij tutaj.

promuj artykuł