Wartościowe treści były osią rozmowy w nowym odcinku „Zawód youtuber”, którego gośćmi tym razem byli: Kaja Szafrańska z kanału Jakbyniepaczec oraz Artur Kinomaniak Pietras. Jest to odcinek przełomowy gdyż wystąpiła w nim pierwsza kobieta od początku istnienia cyklu wywiadów o twórcach YouTube.

Czwarty odcinek z cyklu, nakręcony został w warszawskim klubie Iguana, która od lat stanowi plan programu Kinomaniak. W trakcie rozmowy poruszone zostały takie tematy jak wady i zalety współpracy youtuberów z sieciami partnerskimi czy proces tworzenia treści. Nie obyło się też bez dyskusji na temat budowania społeczności w serwisie YouTube.

Kaja Szafrańska jest twarzą projektu Jakbyniepaczec, największego w Polsce kanału poruszającego tematykę seriali. Projekt ten realizuje wspólnie z Januszem Raczyńskim, który odpowiada ze techniczną stronę kanału (zdjęcia, montaż, postprodukcja, dźwięk). Kaja Szafrańska jest pomysłodawczynią scenariuszy do odcinków, a także odpowiada za graficzną oprawę Jakbyniepaczec. Jest również social media ninja we wszystkich kanałach social media projektu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Gazeta.pl, HBO oraz AXN Polska.

Artur Pietras był twarzą programu Kinomaniak emitowanego w soboty w telewizji TV4 do 2011 roku. Jako postać bardzo charakterystyczna znany był z ciętego dowcipu, picia mleka w trakcie odcinka, a także wystawiania swoich not filmom na kredowej tablicy. Zakończenie emisji programu Kinomaniak w TV4, nie zniechęciło Artura i od dwóch lat prowadzi na YouTube kanał z recenzjami filmów, który jest idealną kopią tegoż programu. Początki Kinomaniaka na YouTube były trudne z uwagi na blokowanie treści w oparciu o naruszanie praw autorskich. Od kiedy Artur stał się częścią sieci partnerskiej, korzysta już z systemu Content ID i publikuje regularnie swoje recenzje.

Zobacz odcinek:

Oglądaj także poprzedni odcinek:

promuj artykuł